Tez Danışmanlığı

Günümüz iş dünyasında eğitimin önemi giderek artmakla beraber yoğunlaşan iş hayatı ile birlikte akademik düzey çalışmaları yürütmek bir hayli zorlaşmıştır. Özellikle ilk defa bir tez yazımı yapan ve bilgisayar programlarına, özellikle Office uygulamalarına (Word, Excell, Power Point) yeterince hâkim olmayan bireyler Üniversitelerin tez yazım kurallarına göre çalışmalarını düzenlemeleri oldukça uzun ve zahmetli bir süreçte gerçekleştirebilirler.

Tez yazım sürecinde öğrencilerin karşılaştığı bir diğer zorluk ise Üniversite tarafından ataması yapılan danışman hocanın çeşitli nedenlerden ötürü danışmanlık görevini yerine tam olarak getiremeyip danışmanlığını yaptığı öğrenciye yeterince zaman ayıramaması. Danışman hocanın yeterince zaman ayıramaması ilk defa tez yazan bir öğrenci için konu bulma süreci ile başlayan ve tez savunması ile sonlanana tez yazım sürecinde daha fazla zorlanmasına ve hatta bazen öğrencinin tez yazımından vaz geçerek mezun olamaması ile sonuçlanmaktadır.

Pomes akademik danışmanlık tez merkezimizde vermiş olduğumuz lisans, yüksek lisans ve doktora tez danışmanlık hizmeti sayesinde akademik düzey çalışmalarını daha kolay hazırlayabilir ve hazırlamış olduğunuz çalışmalarınızın redaksiyonunda profesyonel destek alarak çalışmanızı tamamlayabilirsiniz.

Tez Danışmanlık Hizmet Kapsamı


Bu hizmet kapsamında tez yazım süreçlerinde siz öğrencilere vermiş olduğumuz hizmetlerden bazıları, Tez yazımına başlamadan önce yapılması gerekneler, Danışman hocanızla olan görüşmelerinizde nelere dikkat etmelisiniz?, Etkili bir tez konusu nasıl bulunur?, Literatür taraması nasıl yapılır?, Veri tabanları kullanımı, Aramalardaki anahtar kelime seçimi, Hangi veri tabanları kullanılmalı?, Bulunan makalenin bilimsel değerini ölçme, Örnek tezler incelenirken nelere dikkat edilmesi gerekir, İçindekiler nasıl ve neye göre oluşturulmalı, geçici kaynakça nasıl oluşturulur, APA kaynakça nasıl oluşturulur, APA yazım formatı nedir?, intihal nedir?, intihal düzeltmesi nasıl yapılır?

Tez danışmanlık hizmeti kapsamında verilen hizmetlerimiz yüz yüze ve online olarak verilmektedir. Öğrencilemiz ile yapılan ilk görüşmede tez yazım sürecinde hangi aşamada olduğunu ve çalışmaya ilişkin detaylı bilgiler (Çalışmanın konusu, Üniversite, Alan araştırması olup olmadığı, çalışmanın dili, çalışmanın seviyesi) alındıktan sonra sizlere verilecek hizmet detayları ve ücretlendirmesine ilişkin bilgiler tercih ettiğiniz iletişim kanalları ile iletilir.

Tez Danışmanlık Hizmet Süresi


Danışmanlık hizmeti süresi tamamen sizlerin tercihine bağlı olarak değişmektedir. Pomes Akademik Danışmanlık olarak danışmanlık süresini te konusu belirleme sürecinden başlıyarak tezin onay aşamasına kadar olan her süreçte verebilmekteyiz. Hizmet süresi, yapılacak olan akademik çalışmanın düzeyine, çalışmanın teslim edilmesi gereken akadmik takvime göre farklılık gösterdiği gibi danışman hocanın yapılan çalışmaya ilişkin geri dönüşüne ve öğrencinin çalışma konusundaki hassasiyet düzeyine göre değişmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir